Vinobraní

6. října 2009 v 15:04 | Hamina |  o Nás
O víkendu 13. září bylo opravdu podzimní počasí. V sobotu pod mrakem, v neděli nevídaně krásně.

Už od prostředka týdne jsme měli v plánu jet do Mikulova na vinobraní. Váhali jsme jen, který den. Pak Tomek rozhodnul - v neděli tam bude víc věcí pro děti. A bylo to jasné.

V neděli jsme se probudili do nádherného podzimního rána.

V klidu jsme se nasnídali, zabalili potřebné věci a vyrazili směr Mikulov.

Auto jsme odstavili hned na kraji, abychom to nemuseli pak nějak řešit a krásnou procházkou jsme dorazlili na malebné náměstíčko, tou dobou už zaplněné hlavně trhovci. Lidí tam ještě moc nebylo a tak se to dalo krásně projet i s kočárkem.

Holky čumákovali do každého stánku s tím, že chtějí něco koupit. Domluvilii jsme se, že se bude nakupovat cestou zpět, ať to nemusíme tahat a že třebas uvidí něco lepšího, hezčího.

Naštěstí jsou v takovém věku kdy se nechaly ještě obě ukecat.

Za to maminka............ta se ukecat nenechala a řádně pustila žilou u stánku s kořením, pak u stánku s maďarskými specialitami - Tomáš chtěl mocímermo paprikovou pastu a pak jsme ještě objevili vynikajicí česnekovou pastu.

Ale odolala jsem u keramiky, klobás, semínek a dřevěných hraček. Došly jsme do podhradí, kde byly atrakce a souteže pro děti, ovšem vetší než ty naše. Takže holky tam poslouchaly pohádku, povozily se na dřevěném kolotoči a pak jsme si dali né moc dobrou klobásku.

Pak jsme vylezli na Svatý Kopeček
Odpočinuli si, pokochali jsme se nádherným výhledem. Sestoupili jsme dolů, nakoupili burčák, vysněné dárky dětí a jeli jsme domů.
Holky byly skvělé. Prostě jsme si to báječně užili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama