Mé první 2. měsíce života - díl II.

8. října 2009 v 23:20 | Hamina |  Betynka


Termín vykouknutí na svět jsem měla na ségřiny narozky, ale já jsem si od začátku říkala, že to tedy ne. Maminka lobovala za pondělí, že všechny děti má v pondělí. Nebo alespoň za čas někdy mezi všemi.
Mně bylo jasné, že chci mít SVŮJ narozeninový den.

V úterý 4.8. byla mamka s taťkou v R. za tetama, které dlouho neviděli. Všichni si tam dělali srandu, že by mě už mohli začít vyhánět a takové ty jiné chytré řeči. Maminka pořád prosazovala to pondělí, taťka zase ty Bářiny narozky.
Nakonec to všechno bylo úplně jinak. Né že by se mi v tom báječném "obalu" nelíbilo, ale nachystali mi krásný pokojíček, vymalovaný, voňavý. Babička Blanka mi vyžehlila všechno oblečení, mamka plínky a tak jsem si řekla, že je teda už nejvyšší čas podívat se taky někam jinam.

5.8.ve 4.30 jsem tak nějak nesměle dala najevo, že bych chtěla jít ven. Po nějaké době zas a zas. Mamka zpozorněla, ale nijak moc to neprožívala. Hlavně to neřekla taťkovi a nechala ho odjet do práce. Nevím co si myslela, že to snad rozchodí či to vydrží do toho pondělka???? (mmch. byla středa) Takže jsem to dala najevo jasněji a taťka se nestačil v práci ani ohřát a už mu volala, že se jaksi něco děje a že se má vrátit domů. To bylo osm. V deset se domluvili, že teda radši pojedou do porodnice, že to máme daleko, ať je všechno v klidu a v pohodě. To i já jsem se uklidila.
Mamka z toho byla trošku nesvá, že to byl planý poplach. Ale v nemocnici
dr. řekl, že se ji tam nechají a pokud nepůjdu ven sama dobrovolně, že mi ve čtvrtek (na narozky té mé ségry), pomohou. Což se mi teda vůbec nezamlouvalo. A mamince taky ne. Květňátkové tety radily, že si do toho nemáme nechat kecat. Tak se mamka připravovala na to, že si bude muset vydupat svou a že mě nenechá vyhánět. PA ovšem celou dobu tvrdila, že než půjde z páce domů, budu na světě.Že mamince stačí dvě kontrakce a bude to.
Řekla jsem si, že se do toho budu muset pořádně obout, aby mě nemuseli vyhánět. Mamka poslala taťku domu, sama si šla lehnout na šestinedělí, že se bude čekat, co budu dělat dál.

V 15.30 jsem mamku vyhnala z postele, že jdem na to, že se mi to v tom obale už vůbec nelíbí. Sestřička ji odvedla na porodní sál, kde PA zkonstatovala, že se už všechno nachystalo (ostatně to tvrdila od samého začátku) a že už je tedy nejvyšší čas jít na věc a nechat mě samotnou se vyklubat se na svět.
Mamka povolala taťku (16.00), že jestli chce být u toho, tak by si měl pospíšit a rychle přijet.
Mezitím si mamka vybrala stejný sál, kde se narodila Marjánka. Sestřička nachystala porodní stoličku, měřily se mé srdeční ozvy, jestli mi už není moc těsno. Zatím to bylo dobré, mamka sice už hodně skučela, taťka nikde, tak jsem se nemohla na ten svět hnát. Přeci musím počkat až dorazí. V 16.45 konečně dorazil, v tu chvíli dostala mamka sílu do poslední fáze.
A pak to přišlo v 17.15 jsem přišla na svět. Byl to pěkný šplouch a já jsem konečně viděla Ty, které jsem znala jen tlumeně podle hlasu. Viděla jsem a poprvé jsem se ňuchňala s tatínkem a maminkou. Bylo to báječné, přesně takové jak jsem si představovala. Vážila jsem 3440 g a měřila 50 cm. Měla jsem tmavé vlásky a ani jsem moc neplakala.

Takže nesplnila jsem mamince přání narodit se v pondělí.
Nesplnila jsem tatínkovi přání narodit se na narozky ségry.
Ale povedlo se mi trefit do času, kdy se nikdo z maminčiných dětí nenarodil.
L. se narodila v 5.03, B. se narodila ve 14.15, M. v 0.10 a já sem se trefila do 17.15.
Takže v každou denní dobu se mamince narodil někdo.
Narozky můžu slavit se ségrou, ale narozeninový den mám svůj. Sama pro sebe.

A do mlejna přiletěla vrána a přinesla tam néé Élišku, ale Elisabethu. Ale někteří mi říkají Eliska.
Mamka mi říká Betulinku, taťka Betusko a holky Liso, Lizátko. Jedna babička Bětuško, druhá Bety. Mám prostě takové jméno, že si každý vybere. Ale nejsem Eliška a Alžběta. I když obě jsou to jména krásná, však jsou také český ekvivalent toho mého. Tak musí být hezká. Ale já se prostě jmenuji Elisabeth.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama