Mé první 2. měsíce života - díl III.

8. října 2009 v 23:48 | Hamina |  Betynka


V porodnici to bylo celkem dobré, maminku si tam pamatovali z minula, kdy se tam narodila M. Byli moc hodní.Ve čtvrtek se na mě přijela podívat nejstarší ségra .


Tatínek tam za námi každý den jezdil a v neděli 9.8. si nás odvezl domů. A to teprve bylo prima. Byl tam klid, pohoda. Všechno a všichni se točili jen kolem mne. To jsem si musela vychutnat bo až se vrátí ségry od babičky, tak už to takové nebude. Už toho času na mě tolik mít nebudou.
Ale zase se bude okolo mne točit víc lidí. To bude taky dobré. A tak to taky bylo.
Nejdřív přijela babička s dědou.
Pak druhá babička,
s tetou a strejdou a……………….a mýma dalšíma dvěma ségrama. Hurá.


Pak přijela mamčina ségra.

A nakonec i mamčin bráchanec.


Bylo to všechno príma, všichni se se mnou mazlili, ale taky to bylo náročné. Nějak jsme se s mamkou nemohly naladit na jednu vlnu.
Tak to trvalo o trošku déle. Ale zase jsem všechny návštěvy měla brzy odbyté.

Pak nastal doma trošku šrumec, velké holky začaly chodit do školy, M do školky, tak jsem si i občas pobrečela než jsme to s mamkou nějak vychytaly. Neměla jsem žádny režim, jestli něco, tak skororežim. A to na zaběhnutí celé rodiny jaksi nestačí. Na to je potřeba prostě režim a řád.
To nám občas narušila návštěva nějakého dr. Který chtěl vidět buď mne nebo ségry, zkontrolovat nám srdíčka, zuby, ledviny. Naočkovat nás. Do toho si já vymyslím ucpané slzné kanálky, musejí mi je proplachovat a hnedle je tam doktor navíc.
Ale mamka je šikulka a všechno to zvládne.
Když to tedy shrnu:
Kontrola v týdnu - 3 385g, 51 cm
Ve 14 dnech - 3 705g, 51 cm
V 6 týdnech - 4365g 54 cm
KO na kardiologii - zatím je uzávěr nezavřený, ale zatím je to fyziologický nález. Další KO za ½ roku. Pak se uvidí, jestli se to zavře samo nebo budu mít to, co ségra.
Ledviny mi zkontroluje teta Kaktus až pojedeme na Říp.

Baštím Sunar, látkuji, šátkuji, doma spím v postýlce, ale častěji v takové houpačce, kde se spí báječně. V kočáře se taky skvěle spí. Přes den jím po 3 hodinách, mezitím spím. V noci se chci vyspat, tak tu spím celou. Už se umím smát a taky si povídám. Pokud mám náladu. A tu zatím většinou mám.
U babičky byli všichni vyjevení, jak jsem hodné a klidné miminko. No ono mi taky nic jiného nezbývá, když je nás tolik. Ale když jsem s mamkou sama, tak si to užívám. Spím s ní v posteli, ňuchňáme se, prostě MÁME SE.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama