Mé první 2. měsíce života - díl I.

8. října 2009 v 23:06 | Hamina |  Betynka
Budu se muset vrátit do doby zpátky, kdy mým"obalem" byla moje maminka.
Za začátku to bylo docela hektické, mé rozhodnutí narodit se do mlejna, již nikdo nečekal. Maminka úplně nejméně. Začala chodit do práce, umravňovat jiné děti, pomáhat jim smysluplně využívat svůj volný čas.

Tatínek mě "dostal" pod stromeček a z vyprávění vím, že i slzička byla.Od té doby jsem byla jeho ňuňánek. Hladíval mě přes mámino bříško, posílal mi pusinky, mluvil na mě jakýmsi divným jazykem. Mamka mluvila jinak a i hulákání dětí ve škole znělo jinak. Byla jsem moc zvědavá jak vypadá, když mluví jak Tatar. Nebo Maďar? Později jsem zjistila, že b) bylo správně.

Nejstarší ségra mě dostala na Silvestra, kdy už ovšem něco tušila. A vůbec tedy z toho nebyla nadšená. Už měla dvě mladší ségry a do toho mělo ještě přijít třetí uřvané novorozeně. Prohlásila, že chce kluka a že kočár v žádném případě vozit nebude.(Ale na její obranu musím říci, že se ji moc nedivím, lidé by si mohli myslet, že jsem její. Ale na druhou stranu, se se mnou občas ňuchňá a i mne pochová. Ale to nesmím brečet. Jinak mě vrací mamce.)

Malé ségry mě dostaly nevím kdy a moc mě neřešily. Radost měly, ale zase chtěly kluka. Vůbec nevím co si o tom mám vlastně myslet, protože i mamka mluvila o klukovi. Robinovi. Hoodovi ještě ke všemu. Což byl prý nějaký loupežník.
Prý je to se mnou jiné, je jí víc špatně, chutná jí pivo a slivovice, nemůže jíst, jen jogurty. A má jiné břicho. A tak prý sem kluk. A když měla možnost zjistit CO jsem, tak nechtěla. Teta Kaktus se nabízela, že jakýmsi přístrojem to zjistí, ale maminka si tvrdohlavě trvala na svém. Vydala zákaz.
Jen tetě Magdy dovolila nějakou jehlou to zjišťovat. Výsledek??? Prý jsem kluk. Hahaha.
Tak za to jsem mamince dělala špatně o měsíc déle. A v noci jsem ji nenechala moc spát. A honila jsem ji pořád na záchod.

A tak jsem si lebedila v tom obale, bylo to prima, bylo mi teplo, měkounko, slyšela jsem její hlas. Někdy až moc, to když se zlobila na děti ve škole. Byla pořád akční, nic jí nebylo a tak se mnou byla i s dětma na škole v přírodě, lezla po nějakých kopcích, prostě nebyla chvíli v klidu.
Zima se překulila do jara, jaro do léta, skončila škola a mě zbývalo už jen pár týdnů. Malé ségry jsme odvezli k babičce a tam jsem zjistila, jakýmže to jazykem tatínek na mě mluvívá. Ne Tatarským, ale jeho rodným. A tak jsem si zvykala, bylo mi jasné, že to uslyším hodně často.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama