5.ročník Řípoklání

13. října 2009 v 13:17 | Hamina |  o Nás
Než se podzim plně ujme vlády, musíme každoročně absolvovat s Květňátky výstup na Říp.
Už je to tradice, jež nenásilnou formou založila teta Káťa.
Takže každý rok chodíme zkontrolovat jestli pořád stojí na svém místě, jestli nám ho někdo neukradnul či jestli se náhodu neodstěhoval. Třebas do Humpolce. Což by se mi líbilo, měli bychom to k němu blíž.

Letos padl termín na 3.10.2009

Účast byla docela slušná, počasí také, děti cestou nahoru ani neprudily, honily se, lezly po skále. Prostě ten výšlap zvládly na 1.

Nahoře bylo občerstveníčko, děti si tam pohrály v lese, my jsme všichni pokecali. Následovalo nezbytné focení, sestup dolů.

Sestup se neobešel bez pádu - naše Marjánka to neubrzdila a pěkně s sebou řízla. Jí se nic nestalo, akorát to odnesly brýle, resp. sklíčko. Naštěstí oči byly uchráněny.

V Rovném jsme se pozdně naobědvali a přesunuli jsme se na bezvadné hřiště, kde se děti opravdu vyblbnuly. Jezdily na kolech, kolobežkách, houpaly se.

Den se chýlil ke konci, nastal čas loučení a slib, že za rok zase.

Letošní výstup byl ale trošku jiný než všechny ostatní. Čekala na nás totiž třešnička na dortu - bezdětná kolaudace domu u Steny. Pravda dětí tam několik bylo (naše Bety, děti majitelů a pak ještě Sára, jejiž maminka se rozhodla jet na Říp na poslední chvíli).


Bylo to super, tety navozili spoustu mňamek, bylo tam vynikajici piti. Zábava super, obzvláště nad svatebními fotkami.

Takže letošní Řípoklání bylo fakt bezvadné.

Holky všem Vám díky.


Květňátka na Řípu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama