Září 2009

A je to tady

19. září 2009 v 1:14 o Nás
Podzim.
Ošklivý.
Mám ho ráda, když je podzimní, barevný, teplý, slunečný.

Nesnáším ho když prší, je šmouravo, nevlídno. A když jsou děti nemocné.

Už takhle po nich běháme víc než je zdrávo. Jednak s preventifkama, pak s jejich odbornýma poradnama a pak..................pak když jsou nemocné.

Bára si stěžuje na bolení v krku - takže nastoupí bylinky a pokud se z toho přes víkend nedostane, budeme muset k mudrovi. Doufám, že se to tu nezačne točit, jak totiž jednou začneme, tak v tom jedem hodně dlouho.

Srovnávačka

18. září 2009 v 11:36 | Hamina |  Čtyřlístek
Děti se nemají srovnávat ani porovnávat.

Ale když máte doma čtyřlístek, tak Vás nemůže nezajímat jak kdo rostl, kdy komu vypadly zuby, kdy si kdo rozbil poprvé koleno, kdy kdo dostal první pusu a jak se jmenovala jeho láska.

Pravda zuby mne zas až tak nazajímají, lásku má zatím jen nejstarší. Takže mě může v tuhle chvíli zajímat váha mých dcer v určitém věku.

LInda
nar. 3 700g, při odchodu z porodnice 3 500g, 14 dní 3 800g, 6 týdnů 5 000g

Bára
nar. 3 800g, při odchodu z porodnice 3 410g, 14 dní 3 500g, 6 týdnů 4 860g

Marjánka
nar. 4 000g, při odchodu z porodnice 3 780g, 14 dní 3 830g, 6 týdnů 4 690g

Bety
nar. 3 440 g, při odchodu z porodnice 3 100g,14 dní 3 705g , 6 týdnů 4 365g


A jak vypadaly se můžete podívat sami.

Vlasy měli všechny tmavé, oči jako všechny děti tmavě modré. Všechny byly na flašce, všechny byly hodné. Tedy pokud mohu srovnat dobu do 6 nedělí. Na konci tohoto obdobi všechny spaly celou noc.

Betulinka

A pro srovnání, které se nemá dělat, ještě Velké holky když byly malé. Nahoře Marjánka, uprostřed Barunka a dole Linduška.


Přežila jsem

18. září 2009 v 11:35 | Hamina |  o Nás


Zdárně jsem přežila své poslední šestinedělí.
Bylo náročné, jedu na záložní system. Ačkoliv Betulinka báječně spí celé noci a jede v systému skororežim, nejsem nějak schopná pořád zlogistikovat naše celodenní činnosti a to mě dost vyčerpává.
No jo no, holt už nejsem mladice.

Ale stařice taky ne, takže něco mezi tím. Ale výraz na to neznám. Ale třeba když nejsem ani mladice ani stařice, tak bych mohla být Alice. Aspoň se to bude rýmovat

Ó jak jednoduché

Mám báječné děti. Dneska poprvé(16.9) se nám podařilo vyrazit všem najednou do škol a školek. Ani jsme nemeli jazyk na vestě a dokonce se všichni stihli nasnidat.

To proto, že nám skončilo 6 nedělí a od teď už budeme všechno stihat - sbor, Sokola, tanečky, nákup, poštu, doktora, návštěvu, posekat, zalít, pohrát si, úkoly, přebalit, naslouchat nejstarší zaláskované, upéci, uvařit, ušít, popíjet kafíčko a krafat s virtuálními kamarádkami. Taky se podílet na kultruním životě na naší vísce.

Prostě od teď už to bude jen a jen lepší. Už se moc těším.

Modelka

18. září 2009 v 11:28 | Hamina |  Betynka


Mohla jsem mít doma modelku. Ale nemám.

A jak to vlastně celé začalo?
Nevinnou diskusí na BC, jedna holčina potřebovala čerstve narozené mimini na fotky ve stylu Anne Geddes. Jsou tam nahatá, spíci a krásná.
Jenže holčina byla z mého rodného kraje, takže krapet z ruky. Nicméně jsem se zmínila, že by se mi to velmi líbilo. A toho se chytla jedna duše z mého blízkého okolí.

A tak slovo dalo slovo, domluvil se den D.
Bety byla od rána vcelku dobře naladěná, leč odpoledne jako kdyby něco tušila a byla pěkně protivná. Ono tedy měsíční miminko má nárok na to být nevrlé. Máma je "natvrdlá" a vysílající signály nechápe. Je to všechno metodou pokus - omyl.

A bylo to přeci jasné jak facka.
" Nechci se fotit, chci spát, ale né nahatá a už vůbec ne v nějaké čepici či na plyšákovi. Maximálně snesu máminu náruč, ale musím být oblečená. Je mi prostě kosa."

Jak to dopadlo vidíte sami. Ale každopádně fotky jsou super, jsou nafocené s citem. Né bez přemýšlení jako ty naše, které flákame jednu za druhou. Světlo nesvětlo.

Pak se dokonce našly i dvě modelky, které modelem stály velice ochotně. Některé se dokonce kvůli tomu i převlékly.

A na výsledek se můžete podívat.

Dyp ještě jednou moc díky.

V té čepici se mi fakt nelíbí.
Velké modelky si to vyložene užívaly.
Maru si lebedila.
Nožičky naší Betulinky